ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W LITURGII ŚWIĘTEGO TRIDUUM PASCHALNEGO

WIELKI CZWARTEK – 28.03.2024

• 17.00 – MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ
    • PO KOMUNII ŚWIĘTEJ PRZENIESIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU DO OŁTARZA ADORACJI /CIEMNICY/ I ADORACJA DO GODZ. 21.00

WIELKI PIĄTEK – 29.03.2024 – dziań ciszy i zadumy – obowiązuje post ścisły

• 15.00 – KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO PRZY OŁTARZU ADORACJI
  • 17.00 – LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ
    • OBRZĘD WSTĘPNY – PROSTRATIO
    • LITURGIA SŁOWA Z OPISEM MĘKI PAŃSKIEJ WG ŚW. JANA I UROCZYSTĄ MODLITWĄ POWSZECHNĄ
    • ADORACJA KRZYŻA
    • KOMUNIA ŚWIĘTA
    • PRZENIESIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU DO GROBU PAŃSKIEGO I ADORACJA DO GODZ. 21.00.

WIELKA SOBOTA – 30.03.2024

• OD GODZ. 6.00
    • ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W GROBIE PAŃSKIM DO 23.00. (Prosimy o wpisywanie się na listę adoracji dostępną przy gazetach, aby było pewne, że Najświętszy Sakrament nie zostanie sam.)
    • BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POKARMÓW: W KOŚCIELE OD 8.30 – 12.00 i 15.00-17.00, W TERENIE OD GODZ. 8.40 Wólka Łęk. td.
  • 23.00 – LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ, czyli główna liturgia wielkiej Nocy Zmartwychwstania Pańskiego. Prosimy o przyniesienie świec, by odnowić obietnice chrztu.
    • LITURGIA ŚWIATŁA /Poświecenie ognia i paschału, Orędzie Wielkanocne/.
    • LITURGIA SŁOWA 9 CZYTAŃ.
    • LITURGIA CHRZCIELNA: Litania do Wszystkich Świętych, poświęcenie wody, Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
    • LITURGIA EUCHARYSTYCZNA.
    • BEZPOŚREDNIO PO LITURGII – PROCESJA REZUREKCYJNA
    • Wierni uczestniczący w liturgii Wigilii Paschalnej spełniają obowiązek niedzielnej mszy św. i nie muszą przychodzić powtórnie do kościoła.

Po procesji zapraszamy wszystkich uczestników do „Starej Szkoły” na poczęstunek.

Miejcie odwagę żyć dla Miłości,Facebook
Bóg jest Miłością.