I NIEDZIELA ADWENTU 02.12.2018

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – czas oczekiwania na narodzenie Pana Jezusa. Na sumie poświęcenie Opłatków Wigilijnych, które od jutra będą roznoszone do rodzin naszej parafii. Prosimy o zgłaszanie się sołtysów lub przedstawicieli poszczególnych miejscowości po odbiór opłatków w zakrystii kościoła.

2. Od jutra przez cały adwent oprócz niedziel i dni rekolekcji Msza Św. Roratnia o godz. 6:30, dla dzieci w poniedziałki o godz. 17:00.

3. We wtorek wspomnienie Św. Barbary – patronki górników, msza św. centralna o godz. 9:00 w kościele N. M. Panny Matki Kościoła na Osiedlu Dolnośląskim. Z tej okazji składamy wszystkim pracującym w górnictwie najlepsze życzenia.

4. Od czwartku 06.12 do soboty 08.12 – TRIDUUM EUCHARYSTYCZNE połączone z Rekolekcjami Adwentowymi, które poprowadzi ks. Zbigniew Zgoda. Program Rekolekcji (link).

5. W przyszłą niedzielę:

• po mszy św. o godz. 10:00 spotkanie rodziców dzieci I komunijnych z panią krawcową strojów.
  • o godz. 14.00 msza św. w Oleśniku.

6. Odwiedziny chorych w domach zarówno tych co obchodzą I piątki miesiąca jak i pozostałych będą 14.12 – piątek, prosimy o zgłaszanie adresów w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

7. Od dziś można nabywać:

1. Świece wigilijne Caritas, duża 13 zł (2 rodzaje, w 2 kolorach). Mała 5 zł. (w dwóch kolorach).
  2. Pamiątkowe Kartki świąteczne z naszym kościołem i pozdrowieniami z Grocholic.
  3. Kalendarze ścienne przekładane na 2019 rok po 3 zł. Jest jeszcze kilka egzemplarzy.