I NIEDZIELA ADWENTU 29.11.2015

1. Rozpoczęcie Adwentu i Nowego Roku Liturgicznego. O godz.11.30 KS. Abp Władysław Ziółek odprawi mszę św. w intencji wszystkich ofiarodawców i budowniczych budynku oraz dokona jego poświęcenia. Odbędzie się również poświęcenie opłatków wigilijnych, które będą roznoszone do naszych rodzin. Prosimy o zgłaszanie się od jutra przedstawicieli poszczególnych miejscowości po odbiór opłatków do zakrystii będą przygotowane w paczkach. Ofiary składane podczas roznoszenia opłatków są przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

2. Od jutra przez cały Adwent o świcie msza Św. wotywna – Roraty (oprócz niedziel i dni rekolekcji). Poniedziałek, wtorek, środa, piątek i sobota godz. 6.00, w czwartki o godz. 7.00.

3. W piątek I piątek miesiąca, po Roratach Nabożeństwo do N. S. Pana Jezusa. Spowiedź rano i po południu od godz. 16.00. W dniu tym przypada św. Barbary – patronki Górników, msza św. centralna o godz. 9.00 w kościele Miłosierdzia Bożego na Binkowie. Składamy najlepsze życzenia wszystkim pracownikom górnictwa, bezpiecznej pracy, zdrowia i wszelkiej pomyślności – Szczęść Boże.

4. W sobotę I sobota miesiąca – po Roratach – Nabożeństwo Wynagradzające.

5. Od przyszłej niedzieli 06.12. – rozpoczyna się Triduum Eucharystyczne i Rekolekcje Adwentowe. Porządek mszy św. jak w każdą niedzielę oraz o 16.30 Nabożeństwo Adoracyjne. Wystawienie Najśw. Sakramentu w kaplicy północnej po pierwszej mszy św. w każdym dniu.

6. Można jeszcze nabywać bardzo ładne kalendarze ścienne parafialne na 2016 rok – 6 zł.

7. W poniedziałek i środę w godz. 15.00-16.30 w budynku starej plebani dla osób potrzebujących będziemy rozdawać kurtki zimowe i spodnie dla dziewczynek w wieku do 12-13 lat.