NIEDZIELA 27.02.2022

1. Dziś tj w niedzielę 27.02 – zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla ofiar wojny na Ukrainie organizowaną przez Caritas.

2. Miasto Bełchatów wraz z Polskim Czerwonym Krzyżem oraz bełchatowskimi harcerzami z Hufca ZHP Reduta uruchamia zbiórkę materialną i finansową dla naszych miast partnerskich na Ukrainie – Nowogradu Wołyńskiego i Jużnoukraińska. Akcja rusza już dzisiaj tj. w sobotę 26 lutego.
Uruchomione zostały dwa punkty, pierwszy z nich w Gwarku na Dolnośląskim, oraz w Szkole Podstawowej nr 5 w Grocholicach. Tam od soboty 26 lutego, do najbliższego piątku w godzinach od 16:00 do 18:00 można przynosić paczki.

Link do artykułu: https://www.belchatow.pl/aktualnosci/9957-rusza-zbiorka-dla-miast-partnerskich

Link do broszury: zbiórka dla Ukrainy  – Szkoła Podstawowa nr 5 Bełchatów Grocholice

2. Jutro i we wtorek ostatnie dni karnawału – ostatki.

3. We wtorek 01.03 – zapraszamy na Apel Jasnogórski o godz. 21.00, którym rozpoczniemy w naszym kościele całonocną adorację Najświętszego Sakramentu, by uprosić sprawiedliwy pokój dla Ukrainy. Zachęcamy do wpisywania się na poszczególne godziny, żeby czuwanie mogło mieć charakter ciągły – lista na stoliku pod chórem.

4. W środę 02.03 – rozpoczynamy Wielki Post

• msze św. 7.00, 8.30, 17.00,
  • na każdej mszy obrzęd posypania głów popiołem,
  • w dniu tym obowiązuje post ścisły tj. jakościowo – ilościowy,
  • zbiórka ofiar do puszek na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

5. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwa:

• Drogi Krzyżowej w piątki 0 16.30 i 17.30,
  • Gorzkich Żali w niedziele o godz. 16.15.

6. W piątek I PIĄTEK MIESIĄCA – Liturgiczne święto Św. Kazimierza Królewicza

• msze Św. 7.00 + Nabożeństwo do N. S. Pana Jezusa i o godz. 17.00,
  • spowiedź: rano i od godz.16.30.

7. W sobotę I Sobota Miesiąca – po mszy św. o godz. 7.00 Nabożeństwo Wynagradzające.

8. Przyszła Niedziela to już I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU,

• taca w tym dniu na budowę kościołów.