IV NIEDZIELA ADWENTU 23.12.2018

1. Jutro Wigilia- zapraszamy na ostatnie w tym roku Roraty o godz. 6:30, wieczorem mszy św. nie ma.

• zachęcamy do podtrzymania tradycji postnej wieczerzy wigilijnej,
  • o godz. 22:50 rozpocznie się XI Kolędowanie „U WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH” w tym roku w nowej formule,
  • o godz. 24:00 rozpocznie się Uroczysta Msza Św. „PASTERKA” w intencji wszystkich parafian i gości.

2. We wtorek 25.12 – Uroczystość Bożego Narodzenia.

• msze św. 8:30, 10:00, 11:30,
  • nie ma mszy św. wieczorowej.

3. W środę 26:12 – Święto Św. Szczepana.

• msze św. 8:30, 10:00, 11:00 Oleśnik, 11:30, 17:00

4. W czwartek 27.12 – Święto Św. Jana Ewangelisty.

• zapraszamy na mszę św. z poświęceniem i degustacją wina, po mszy udamy się na cmentarz przy ul. Tylnej z modlitwą różańcową za naszych zmarłych, a na grobach zostawimy świece wigilijne będąc w łączności z naszymi bliskimi.

5. Od piątku 28.12 – rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską w naszych rodzinach Kolędę – plan kolędy (link).

Ofiary składane podczas kolędy na cele gospodarcze parafii przeznaczone będą na :

• Wykonanie projektu i realizację zadania – Drenaż i odprowadzenie wody poza plac kościelny oraz inne rozwiązania techniczne których celem będzie likwidacja zawilgocenia ścian kościoła,
  • Wykonanie projektu malatury kościoła, przygotowanie do malowania wnętrza kościoła.

Z uwagi na bardzo duży koszt tego zadania musimy przygotować się od strony finansowej przez 2 lata.

6. Dziękujemy wszystkim Paniom i Panom za pomoc przy roznoszeniu Opłatków Wigilijnych do naszych rodzin oraz wszystkim tym którzy przekazali choinki do dekoracji Świątecznej kościoła.