UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 15.06.2014

1. Dziś:

• o godz. 14.00 Msza św. w Oleśniku
  • o godz. 17.30 Nabożeństwo czerwcowe
  • od godz 12.00 w ogrodach parafii Narodzenia N. M. Panny- obchody Dnia Patrona Bełchatowa Św.Jana Pawła II i XIX Bełchatowskich Dni Rodziny

2. W czwartek 19.06 – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA / BOŻE CIAŁO / w DNIU TYM Z NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM WYCHODZIMY NA ULICE W UROCZYSTEJ PROCESJI – JEST TO ŚWIADECTWO NASZEJ WIARY W EUCHARYSTIĘ SKŁADANE W SPOSÓB PUBLICZNY.

Prosimy o przygotowanie ołtarzy przez mieszkańców:

1. Porąb, ul. Zamoście, Wojska Polskiego, Szkolnej, Mostowej
  2. Ul. Piotrkowskiej, Tylnej, Zdzieszulickiej, Zdzieszulic Górnych i Zdzieszulic Dolnych
  3. Ul. Częstochowskiej, Ogrodowej, Augustynowa, Mazur i Kielchinowa
  4. ul. Południowej, ulic Osiedla, Cichej, Rynku Grocholskiego, Księżego Młyna, Rząsawy, Oleśnika i Kurnosa Pierwszego

Msze św. w tym dniu: 7.00, 8.30, 10.00 / suma/ 18.00, Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 17.30.

Po mszy o godz 10.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy.

Zapraszamy: Chór parafialny, orkiestrę, strażaków, Asystę, dzieci do sypania kwiatów, ministrantów.

3. Przez całą oktawę Bożego Ciała / 8 dni / zapraszamy codziennie na Nabożeństwo czerwcowe po którym będzie Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy na te procesje asystę i strażaków do baldachimu.

Jest to powrót do tradycji organizowania procesji przez całą oktawę Bożego Ciała.

4. W przyszłą niedzielę TACA GOSPODARCZA

5. Prosimy o zgłaszanie się rodziców dzieci , które wyjadą na kolonie letnie z ks. wikariuszem, po odbiór kart kolonijnych celem ich wypełnienia.