NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ /PALMOWA/ 24.03.2024

1. Dziś o godz. 16.15 zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Gorzkich Zali.
  2. Wszystkich chcących skorzystać z sakramentu pokuty, zapraszamy do spowiedzi od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy w godz. 16.00 – 17.30- spowiadamy do ostatniego petenta.
  3. Zapraszamy do religijnego przeżywania Świętego Triduum Paschalnego:
    • Wielki Czwartek – godz. 17.00- Msza św. Wieczerzy Pańskiej, po której Najświętszy Sakrament przeniesiony zostanie do ołtarza adoracji /ciemnicy/ – adoracja do godz. 21.00.
    • Wielki Piątek – dzień ciszy i zadumy- obowiązuje post ścisły:
      • Godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia w kaplicy adoracji
      • Godz. 17.00 – rozpocznie się liturgia Męki Pańskiej z centralną częścią – adoracją krzyża. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Grobu Bożego i adoracja do godz. 21.00.
    • Wielka Sobota:
      • Od godz. 6.00 adoracja Najśw. Sakramentu Grobie Pańskim. /Prosimy o wpisywanie się na listę adoracji dostępną przy gazetach, aby było pewne, że Najświętszy Sakrament nie zostanie sam./
      • Błogosławieństwo pokarmów: w terenie od godz. 8.40 Wólka Łękawska itd., w kościele 9.00-12.00 i 15.00-17.00.
      • Godz. 23.00 rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej czyli główna liturgia wielkiej Nocy Zmartwychwstania Pańskiego. Prosimy o przyniesienie świec, by odnowić obietnice chrztu. Po wigilii procesja Rezurekcyjna. Wierni uczestniczący w liturgii Wigilii Paschalnej spełniają obowiązek niedzielnej mszy św. i nie muszą przychodzić powtórnie do kościoła. Po procesji zapraszamy wszystkich uczestników do „Starej Szkoły” na poczęstunek.
    • Plan Liturgii Triduum Paschalnego znajduje się w gablotach i na stronie internetowej.
    • Uwaga – w tym tygodniu kancelaria czynna tylko od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej środy.
  4. Uwaga – W tym tygodniu kancelaria czynna tylko od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej środy.
  5. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego msze św. 8.30, 10.00, 11.30, 17.00. Pamiętajmy o zmianie czasu na letni – przesuwamy zegarki o godzinę do przodu.
  6. W poniedziałek Wielkanocny msze św. 8.30, 10.00 i 11.30.
  7. We wtorek 02.04 – Pielgrzymka maturzystów Archidiecezji Łódzkiej na Jasną Górę. Zachęcamy maturzystów do korzystania z wyjazdów organizowanych przez katechetów w szkołach, do których uczęszczają.