OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 28.05.2023

1. Dziś:
    • Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30,
    • po wszystkich mszach św. zbiórka ofiar do puszek na kolonie letnie organizowane przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
  2. Od jutra Dzieci I Komunijne mają „Biały Tydzień” przychodzą do kościoła od poniedziałku do środy i w piątek na godz. 18.00.
    • w poniedziałek rozdanie pamiątek komunijnych i zdjęcia,
    • w czwartek 1.06 – autokarowa pielgrzymka do Częstochowy.
  3. W środę 31.05 – zakończenie tegorocznych Nabożeństw Majowych.
  4. Od czwartku 1.06 – rozpoczęcie Nabożeństw Czerwcowych:
    • w dni powszednie bezpośrednio po mszy odprawianej o godz. 18.00,
    • w niedziele i święto o godz. 17.30.
  5. W piątek 2.06 – I Piątek Miesiąca:
    • msze św. 7.00 i 18.00,
    • spowiedź : rano i od godz. 17.15.
  6. W sobotę I Sobota Miesiąca, po mszy św. o godz. 7.00 Nabożeństwo wynagradzające.
  7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej:
    • Na mszy św. o godz. 11.30 rocznica I komunii Św.,
    • Spowiedź dla Dzieci „Rocznicowych” w piątek o godz. 17.15.
  8. Za 10 dni 8.06 – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa /Boże Ciało/. Mieszkańcy poszczególnych ulic i wiosek składają ofiary na kwiaty i dekoracje. Grupy mieszkańców proszeni są o przygotowanie 4 ołtarzy na ulicach Grocholic:
    • Ołtarz 1 – Ul. Zamoście, Brzozowa, Wojska Polskiego, Szkolna, Mostowa i Poręby,
    • Ołtarz 2 – Ul. Piotrkowska , Tylna, Zdzieszulicka, Zdzieszulice Górne i Dolne,
    • Ołtarz 3 – Ul. Częstochowska, ogrodowa, Rynek, Augustynów, Mazury, Wólka Łękawska,
    • Ołtarz 4 – Ul. Południowa, Cicha, Ulice Osiedla, Księży Młyn, Oleśnik, Rząsawa, Kurnos.
    • Mieszkańcy wiosek przypisani do poszczególnych ołtarzy proszeni są o przywiezienie brzózek do ich dekoracji.